Nowi Członkowie, nowi Partnerzy, już nie długo nowe możliwości…

Rynek pracownika! Niskie bezrobocie!

To hasła, o których słyszymy już od jakiegoś czasu. Niskie bezrobocie w Polsce jednak nie wynika, jak to sugeruje rząd, ze zwiększającej się puli miejsc pracy, lecz przede wszystkim z emigracji za pracą do bardziej rozwiniętych gospodarczo, ale i społecznie krajów jak Niemcy, Wielka Brytania czy ostatnio Japonia i Francja.

Emigracja ta dla branży TSL powoduje potrzebę szukania pracowników poza naszym krajem co skrzętnie wykorzystują emigranci np. z Ukrainy. Niestety coraz częściej obserwujemy w firmach branży TSL w Polsce efekt transferu pracowników z innych Państw – czyli pracownik (emigrant) uczy się jeździć i pracować na zachodzie przez pryzmat pracy w Polskiej firmie transportowej a jak już się wyszkoli zmienia firmę na niemiecką czy belgijską.

W celu zahamowania tego efektu firmy podejmują różnego rodzaju próby zatrzymania pracowników u siebie, czy to zwiększając uposażenie, czy dając jakieś bonusy socjalne itp. Wszystkie te działania przynoszą rezultat raz mniejszy, raz większy. Nie są to jednak działania kompleksowe, które pokazują z jednej strony korzyści dla pracownika „tu i teraz”, a z drugiej są w perspektywie kilku lat na tyle opłacalne dla pracownika, żeby nie myślał nad zmianą pracodawcy, a nawet w przypadku „na pierwszy rzut oka” lepszej oferty zastanowił się co straci i czy mu się na pewno to opłaca.

Stowarzyszenie LSZ rozumie potrzeby pracowników, ale również pracodawców dlatego w szeregi Stowarzyszenia wszedł partner z którym mamy nadzieje wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno pracodawców jak i pracowników i stworzyć produkt celowany na miarę sytuacja w jakiej znalazła się branża transportowa. Nasze szeregi zasiliła Spółka Akcyjna z 24-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej, bezustannie poszerzająca zakres usług i kompetencji Mentor S.A.

Mentor S.A. w liczbach

Już w najbliższym czasie dowiecie się Państwo więcej o firmie Mentor S.A. w naszych aktualnościach. Wraz z firmą Mentor będziemy pracować nad rozwiązaniami dla Państwa zatrudniających kierowców na umowę o pracę oraz dla tych którzy wybrali inną formę współpracy z kierowcami jak np. świadczenie usług przy założeniu własnej działalności.

Proszę śledzić aktualności na bieżąco.

LSZ Team